Pražské památky

Objevte významné pražské památky v blízkosti hotelu Anna:

Václavské náměstí

Václavské náměstí (1,3 km) patří mezi nejvýznamnější pražská náměstí. Tento 750 metrů dlouhý a 60 metrů široký bulvár, původně Koňský trh, spojuje Staré a Nové Město. V jeho čele, před budovou Národního muzea, stojí jezdecká socha českého patrona sv. Václava. Václavské náměstí je již po staletí využíváno k oslavám a demonstracím a stalo se tak svědkem řady význačných dějinných událostí. Historické budovy, paláce a pasáže lemující náměstí slouží převážne jako luxusní hotely, restaurace, bary, kina či obchody a obchodní domy.

Státní opera

Státní opera (1,3 km) - nachází se nad Václavským náměstím vedle Národního muzea. V této neorenesanční budově s bohatě zdobenými interiéry můžete vidět jeden z nejslavnějších operních souborů v Evropě.

Národní muzeum

Národní muzeum (1,3 km) – je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Praze. Jeho impozantní neorenensanční budova dominuje Václavskému náměstí. Kromě stálých expozic pořádá muzeum různé výstavy na téma přírody a historie země. Ve vstupní hale muzea se nachází Pantheon českých myslitelů. Budova je od r. 2011 z důvodu rekonstrukce uzavřena.

Vyšehrad

Vyšehrad (2,4 km) – tato okouzlující čtvrť se nachází na jižním okroji historického centra Prahy. Počátky novodobého osídlení, vysoko nad řekou Vltavou, spadají do 10. století, kdy se stal Vyšehrad sídlem českých králů. Z této doby pochází jedna z nejstarších církevních staveb v Praze - románská rotunda sv. Martina z 11. století. Další významnou vyšehradskou památkou je katedrála sv. Petra a Pavla obklopená hřbitovem, kde jsou pochováni významní čeští umělci (např. Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Alfons Mucha nebo J.V. Myslbek).